Ozonowanie pomieszczeń Piotrków Trybunalski

Poszukujesz efektywnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Piotrków Trybunalski - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi kapitalny preparat dezynfekujący, albowiem posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa fetor.
Należy nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużej dawce może być groźny, więc ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest należyte zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba ponadto wykryć i zlikwidować powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne powinno się powynosić z danego pomieszczenia, a inne stosownie zasłonić. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Piotrków Trybunalski – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtenczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których gromadzą się pracownicy, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują osoby chore, potrzebują niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Piotrkowie Trybunalskim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Piotrkowa Trybunalskiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na piotrkowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Piotrkowie Trybunalskim odnajdziemy wiele biznesów, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez piotrkowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach