Ozonowanie pomieszczeń Przeworsk

Poszukujesz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Przeworsk - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że ma duże cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje smród.
Trzeba pamiętać o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest właściwe zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się dodatkowo zlokalizować i zlikwidować przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne trzeba powynosić z danego pomieszczenia, a pozostałe właściwie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Przeworsk – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtenczas, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których zbierają się załoga, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują ludzie chorzy, wymagają niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od możliwości i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Fachowcy, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Przeworsku

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Przeworska ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na przeworskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Przeworsku odnajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez przeworskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach