Ozonowanie pomieszczeń Puławy

Szukasz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Puławy - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, z tego powodu często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, albowiem ma silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego usuwa fetor.
Należy mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest właściwe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy także namierzyć i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze należy wynieść z danego miejsca, a pozostałe właściwie zabezpieczyć. Na okres pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Puławy – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wówczas, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie grupują się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie właściwego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych miejsc. W przypadku prywatnych obiektów rekomenduje się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i potrzeb ludzi rezerwujących usługę. Jeśli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Puławach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Puław ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na puławskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Puławach znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez puławskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach