Ozonowanie pomieszczeń Racibórz

Poszukujesz skutecznej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku wyrasta coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Racibórz - tutaj także natkniesz się na fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, więc niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, bo ma silne cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. W dodatku usuwa fetor.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w dużej dawce może być niebezpieczny, z tego powodu ozonowanie powinny realizować osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest należyte zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy ponadto odszukać i usunąć powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne trzeba powynosić z danego pokoju, a inne odpowiednio zasłonić. Na okres pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Racibórz – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie grupują się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych miejsc. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skonsultowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Raciborzu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Raciborza ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na raciborskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Raciborzu odnajdziemy mnóstwo firm, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez raciborskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach