Ozonowanie pomieszczeń Radom

Szukasz efektywnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Radom - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada duże cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego usuwa fetor.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest stosowne zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się dodatkowo wykryć i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne należy uprzątnąć z danego izby, a pozostałe prawidłowo zasłonić. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Radom – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtenczas, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których zbierają się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które istnieją w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują ludzie chorzy, wymagają szczególnej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeśli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Radomiu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Radomia ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na radomskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Radomiu znajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez radomskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach