Ozonowanie pomieszczeń Rypin

Szukasz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Rypin - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, z tego powodu niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi doskonały środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. W dodatku usuwa odpychające zapachy.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, toteż ozonowanie powinny realizować specjaliści z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest stosowne zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się również zlokalizować i zlikwidować powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze powinno się powynosić z danego izby, a pozostałe adekwatnie zasłonić. Na okres pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Rypin – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się pracownicy, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują wyjątkowej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku prywatnych obiektów rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i potrzeb osób zlecających usługę. Jeżeli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skonsultowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Specjaliści, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Rypinie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Rypina ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na rypińskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Rypinie odnajdziemy wiele firm, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez rypińskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach