Ozonowanie pomieszczeń Rzeszów

Szukasz efektywnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Rzeszów - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, toteż częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy doskonały preparat dezynfekujący, dlatego że ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje odpychające zapachy.
Powinno się nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być niebezpieczny, z tego powodu ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest stosowne zabezpieczenie pomieszczenia, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się też znaleźć i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze trzeba uprzątnąć z danego lokum, a pozostałe właściwie zasłonić. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Rzeszów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wówczas, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których gromadzą się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się przebywają osoby chore, potrzebują niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Rzeszowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Rzeszowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na rzeszowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Rzeszowie odnajdziemy mnóstwo spółek, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez rzeszowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach