Ozonowanie pomieszczeń Skierniewice

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Skierniewice - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy wyśmienity preparat dezynfekujący, bowiem ma silne cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto usuwa fetor.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, z tej przyczyny ozonowanie powinny realizować osoby z należytymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania służą specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest właściwe zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy jeszcze zlokalizować i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, toteż wpływa na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne należy powynosić z danego izby, a inne właściwie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Skierniewice – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtenczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których gromadzą się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują osoby zarażone, wymagają wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie należytego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i potrzeb ludzi zamawiających usługę. Jeśli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Skierniewicach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Skierniewic ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na skierniewickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Skierniewicach znajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez skierniewickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach