Ozonowanie pomieszczeń Solec Kujawski

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technikę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Solec Kujawski - tutaj także natkniesz się na fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy fantastyczny środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada duże cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje smród.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, więc ozonowanie powinny wykonywać eksperci z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy ponadto namierzyć i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego wpływa na starzenie się przedmiotów. Te wartościowsze powinno się powynosić z danego pomieszczenia, a pozostałe prawidłowo zasłonić. Na okres pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Solec Kujawski – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wówczas, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie gromadzą się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują ludzie zarażeni, wymagają wyjątkowej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Eksperci, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Solcu Kujawskim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Solca Kujawskiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na soleckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Solcu Kujawskim znajdziemy mnóstwo spółek, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez soleckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach