Ozonowanie pomieszczeń Sosnowiec

Szukasz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Sosnowiec - tutaj także natkniesz się na fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny preparat dezynfekujący, bowiem posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego likwiduje smród.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, dlatego ozonowanie powinny realizować osoby z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest właściwe zabezpieczenie pomieszczenia, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy ponadto znaleźć i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, toteż przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne trzeba uprzątnąć z danego pomieszczenia, a pozostałe adekwatnie zabezpieczyć. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Sosnowiec – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtenczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie zbierają się pracownicy, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, wymagają wyjątkowej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie odpowiedniego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i potrzeb ludzi zlecających usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Sosnowcu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Sosnowca ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na sosnowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Sosnowcu znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez sosnowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach