Ozonowanie pomieszczeń Strzelce Opolskie

Poszukujesz skutecznej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Strzelce Opolskie - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny preparat dezynfekujący, albowiem ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje smród.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużej dawce może być groźny, więc ozonowanie powinny wykonywać osoby z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest właściwe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba także znaleźć i usunąć czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te wartościowsze należy uprzątnąć z danego miejsca, a inne odpowiednio zasłonić. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Strzelce Opolskie – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtedy, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie grupują się personel, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które występują w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują osoby chore, potrzebują szczególnej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie stosownego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeżeli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Strzelcach Opolskich

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Strzelec Opolskich ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na strzeleckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Strzelcach Opoliskich znajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez strzeleckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach