Ozonowanie pomieszczeń Suwałki

Szukasz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Suwałki - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi rewelacyjny preparat dezynfekujący, bowiem ma duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w dużej dawce może być groźny, toteż ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania służą specjalne generatory. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest stosowne zabezpieczenie pomieszczenia, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych trzeba ponadto zlokalizować i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, toteż przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze należy powynosić z danego lokum, a inne stosownie pozasłaniać. Na okres pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Suwałki – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wówczas, gdy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które są w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się przebywają ludzie chorzy, potrzebują niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb osób zamawiających usługę. Jeśli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Suwałkach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Suwałk ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na suwalskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Suwałkach znajdziemy mnóstwo firm, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez suwałckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach