Ozonowanie pomieszczeń Swarzędz

Szukasz efektywnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Swarzędz - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, z tego powodu zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity preparat dezynfekujący, ponieważ posiada duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje smród.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w dużej dawce może być niebezpieczny, toteż ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest stosowne zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się ponadto zlokalizować i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze powinno się wynieść z danego pomieszczenia, a pozostałe prawidłowo zabezpieczyć. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Swarzędz – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie gromadzą się zatrudnieni, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, potrzebują niecodziennej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie należytego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od możliwości i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skonsultowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Swarzędzu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Swarzędza ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na swarzędzkim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Swarzędzu znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez swarzędzkie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach