Ozonowanie pomieszczeń Świdnica

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Świdnica - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, dlatego zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy wyśmienity preparat dezynfekujący, albowiem ma silne cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego usuwa smród.
Należy mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny wykonywać eksperci z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest właściwe zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba jeszcze namierzyć i zlikwidować czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne należy uprzątnąć z danego miejsca, a inne adekwatnie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Świdnica – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtenczas, gdy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie zbierają się pracownicy, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują ludzie zarażeni, wymagają szczególnej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od możliwości i potrzeb ludzi zlecających usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Świdnicy

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Świdnicy ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na świdnickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Świdnicy odnajdziemy wiele spółek, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są różnorodne i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez świdnickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach