Ozonowanie pomieszczeń Świebodzice

Poszukujesz efektywnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technikę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Świebodzice - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi kapitalny preparat dezynfekujący, dlatego że ma silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku usuwa odpychające wonie.
Należy mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, z tego powodu ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy też wykryć i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze należy usunąć z danego izby, a pozostałe prawidłowo zasłonić. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Świebodzice – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie zbierają się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują ludzie zarażeni, wymagają szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie odpowiedniego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi zlecających usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Świebodzicach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Świebodzic ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na świebodzickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Świebodzicach znajdziemy mnóstwo firm, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez świebodzickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach