Ozonowanie pomieszczeń Tarnów

Szukasz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Tarnów - tutaj także odszukasz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, dlatego niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi świetny środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje nieprzyjemne wonie.
Powinno się nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny wykonywać osoby z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest należyte zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się też namierzyć i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze należy usunąć z danego miejsca, a pozostałe adekwatnie pozasłaniać. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Tarnów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtenczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują ludzie chorzy, wymagają niecodziennej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie właściwego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeśli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym planem jest skonsultowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stan jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Tarnowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Tarnowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na tarnowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Tarnowie odnajdziemy mnóstwo biznesów, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez tarnowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach