Ozonowanie pomieszczeń Tomaszów Mazowiecki

Poszukujesz efektywnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Tomaszów Mazowiecki - tutaj także znajdziesz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, z tego powodu zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy fantastyczny środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że ma silne cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Dodatkowo likwiduje nieprzyjemne wonie.
Należy pamiętać o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny przeprowadzać specjaliści z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest należyte zabezpieczenie pomieszczenia, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy jednocześnie zlokalizować i zlikwidować powód dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne należy usunąć z danego pokoju, a pozostałe prawidłowo zasłonić. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Tomaszów Mazowiecki – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtenczas, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których gromadzą się zatrudnieni, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które są w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają osoby zarażone, potrzebują wyjątkowej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie stosownego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i potrzeb osób zlecających usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby pomyśleć nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Tomaszowie Mazowieckim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Tomaszowa Mazowieckiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na tomaszowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Tomaszowie Mazowieckim odnajdziemy wiele firm, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez tomawszowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach