Ozonowanie pomieszczeń Turek

Szukasz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technikę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Turek - tutaj także natkniesz się na fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, toteż często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy pierwszorzędny środek dezynfekujący, jako że ma silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa nieprzyjemne zapachy.
Należy pamiętać o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być niebezpieczny, z tej przyczyny ozonowanie powinny realizować eksperci z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania służą specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy jeszcze zlokalizować i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te wartościowsze należy usunąć z danego izby, a pozostałe odpowiednio pozasłaniać. Na okres pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Turek – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtenczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się zatrudnieni, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się przebywają ludzie chorzy, wymagają szczególnej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Turku

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Turka ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na tureckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Turku znajdziemy mnóstwo spółek, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez tureckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach