Ozonowanie pomieszczeń Tychy

Poszukujesz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę technikę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Tychy - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi kapitalny środek dezynfekujący, dlatego że posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej likwiduje fetor.
Należy pamiętać o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, toteż ozonowanie powinny realizować osoby z odpowiednimi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania służą specjalne generatory. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba jednocześnie znaleźć i zlikwidować przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne należy wynieść z danego izby, a inne stosownie zabezpieczyć. Na okres pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Tychy – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wówczas, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których gromadzą się zatrudnieni, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują osoby chore, wymagają wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie należytego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Fachowcy, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Tychach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Tych ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na tyskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Tychach znajdziemy wiele biznesów, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez tyskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach