Ozonowanie pomieszczeń Wieluń

Poszukujesz sprawnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Wieluń - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy bezkonkurencyjny preparat dezynfekujący, albowiem ma duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku usuwa fetor.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być niebezpieczny, z tej przyczyny ozonowanie powinny wykonywać eksperci z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest stosowne zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych trzeba również odszukać i zlikwidować przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, toteż oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne należy powynosić z danego lokum, a pozostałe właściwie zasłonić. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Wieluń – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wówczas, gdy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie gromadzą się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, wymagają szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Wieluniu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Wielunia ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na wieluńskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Wieluniu znajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez wieluńskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach