Ozonowanie pomieszczeń Wrocław

Szukasz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Wrocław – tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi doskonały środek dezynfekujący, ponieważ ma silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje nieprzyjemne zapachy.

Trzeba pamiętać o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny przeprowadzać osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.

Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy również znaleźć i usunąć przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze należy usunąć z danego pomieszczenia, a pozostałe odpowiednio zabezpieczyć. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Wrocław – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu

Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtedy, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.

ozonowanie biura

Przestrzenie biurowe, w których gromadzą się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które występują w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.

ozonowanie placówek medycznych

Przestrzenie, gdzie pojawiają się osoby chore, wymagają szczególnej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i potrzeb osób zamawiających usługę. Jeżeli w danym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Im wyższe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń we Wrocławiu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_type=”108″ listing_category=”wroclaw” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Wrocławia? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na wrocławskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

We Wrocławiu znajdziemy wiele firm, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez wrocławskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach