Ozonowanie pomieszczeń Zambrów

Poszukujesz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technikę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Zambrów - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, toteż częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy pierwszorzędny środek dezynfekujący, gdyż posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa smród.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, więc ozonowanie powinny realizować specjaliści z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do realizowania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest stosowne zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy dodatkowo wykryć i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tej przyczyny oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne powinno się powynosić z danego miejsca, a inne należycie pozasłaniać. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Zambrów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtedy, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się zatrudnieni, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają osoby zarażone, potrzebują niecodziennej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie odpowiedniego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów osób zlecających usługę. Jeśli w konkretnym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skontaktowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Zambrowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Zambrowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na zambrowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Zambrowie znajdziemy mnóstwo spółek, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez zambrowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach