Dezynfekcja pomieszczeń Dębica

Środowisko, w którym funkcjonujemy, ma silny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zadbać o przestrzeganie czystości i higienę budynków, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na wyeliminowanie z naszego otoczenia szkodliwych dla organizmu bakterii. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Dębica jest siedzibą wielu specjalistycznych firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę na temat sposobów odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego ciała jest niezauważalne. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić istotne niebezpieczeństwo. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, opiera się na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszystkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko powoduje, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma olbrzymie znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i budynkach, w jakich przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejny sposób to użycie nietypowych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które doskonale radzą sobie z uwalnianiem od szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była skuteczna, należy rozważyć kilka czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność jak również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na wykorzystaniu optymalnego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w których systematyczne wykonywanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Coraz częściej z przeróżnych wariantów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biurowców.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, która zdobywa coraz większą uznanie. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale również nieprzyjemnymi zapachami. To doskonały metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza gdy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, która wybierze właściwy sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Dębicy

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Dębicy? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na dębickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Dębica na swoim obszarze ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców doświadczonych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. dokładna kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach