Ozonowanie pomieszczeń Wałcz

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Wałcz - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy pierwszorzędny preparat dezynfekujący, gdyż ma duże cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku usuwa nieprzyjemne zapachy.
Trzeba pamiętać o tym, że gaz ten w dużej dawce może być groźny, więc ozonowanie powinny realizować eksperci z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest właściwe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się ponadto odszukać i usunąć przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze trzeba wynieść z danego pomieszczenia, a pozostałe właściwie pozasłaniać. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Wałcz – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie grupują się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które występują w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają osoby chore, potrzebują wyjątkowej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i wymogów osób rezerwujących usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Wałczu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Wałcza ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na wałeckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Wałczu znajdziemy mnóstwo przedsiębiorstwa, które oferują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez wałeckie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach