Dezynfekcja pomieszczeń Chodzież

Otaczający Świat, w którym funkcjonujemy, ma silny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zadbać o czystość i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na eliminację z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu wirusów. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Chodzież jest miejscem wielu specjalistycznych firm, które wyspecjalizowały się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego ciała jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić znaczące niebezpieczeństwo. Walka z takim nieprzyjacielem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, bazuje na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Należy jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to sprawia, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie odpowiedniej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w jakich przechowuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która przestrzega zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Istnieją dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. następna metoda to wykorzystanie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich kompozycja bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była skuteczna, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na zastosowaniu adekwatnego środka chemicznego i zintensyfikowaniu jego działania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją miejsca, w jakich systematyczne realizowanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Stale z przeróżnych sposobów dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z odmian dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, osiągająca coraz większą rozgłos. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także nieprzyjemnymi zapachami. To doskonały sposób na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się obowiązkowa, zwłaszcza gdy mieszkańcy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa jaka wybierze odpowiedni sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być niewystarczającym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Chodzieży

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Chodzieży? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na chodzieskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Chodzież na swoim terenie ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów doświadczonych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. Szczegółowa kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach