Ozonowanie pomieszczeń Chodzież

Szukasz sprawnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Chodzież - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny środek dezynfekujący, albowiem posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego usuwa odpychające wonie.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkim stężeniu może być niebezpieczny, z tego powodu ozonowanie powinny przeprowadzać osoby z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest stosowne zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się również zlokalizować i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne należy powynosić z danego miejsca, a inne stosownie zabezpieczyć. Na okres pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Chodzież – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wówczas, gdy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których zbierają się personel, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują ludzie zarażeni, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie właściwego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i wymogów ludzi zamawiających usługę. Jeśli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Profesjonaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Chodzieży

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Chodzieży ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na chodzieskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Chodzieży znajdziemy wiele biznesów, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez chodzieskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach