Ozonowanie pomieszczeń Ostrów Wielkopolski

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Ostrów Wielkopolski - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity środek dezynfekujący, gdyż posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje fetor.
Należy pamiętać o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, więc ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest stosowne zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba również znaleźć i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze powinno się powynosić z danego pomieszczenia, a pozostałe stosownie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Ostrów Wielkopolski – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, kiedy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie grupują się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w skuteczny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które są w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują ludzie zarażeni, potrzebują wyjątkowej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie należytego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów ludzi zlecających usługę. Jeżeli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Ostrowie Wielkopolskim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Ostrowa Wielkopolskiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na ostrowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Ostrowie Wielkopolskim odnajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez ostrowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach