Ozonowanie pomieszczeń Poznań

Poszukujesz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Poznań - tutaj także znajdziesz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, toteż niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi wyśmienity preparat dezynfekujący, bowiem ma duże cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa odpychające wonie.
Należy nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, toteż ozonowanie powinny wykonywać osoby z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy jeszcze namierzyć i zlikwidować czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, przeto przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze należy powynosić z danego pokoju, a pozostałe stosownie zasłonić. Na okres pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Poznań – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, gdy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których grupują się zatrudnieni, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które są w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się przebywają ludzie chorzy, wymagają niecodziennej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku gospodarstw domowych zaleca się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Poznaniu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Poznania ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na poznańskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Poznaniu odnajdziemy wiele firm, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez poznańskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach