Ozonowanie pomieszczeń Gostynin

Szukasz efektywnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Gostynin - tutaj także odszukasz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy wyśmienity środek dezynfekujący, bo posiada duże cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto usuwa fetor.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkim stężeniu może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny wykonywać osoby z należytymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest należyte zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy dodatkowo znaleźć i zlikwidować przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, toteż przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze trzeba wynieść z danego miejsca, a inne należycie pozasłaniać. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Gostynin – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wówczas, kiedy chcemy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w miejscach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których zbierają się załoga, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które są w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują szczególnej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeżeli w konkretnym domu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to warto zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Eksperci, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i nasilenie jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Gostyninie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Gostynina ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na gostyńskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Gostyninie odnajdziemy mnóstwo spółek, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są różne i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu pomieszczenia. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez gostyńskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach