Ozonowanie pomieszczeń Kalisz

Szukasz sprawnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Kalisz - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, więc zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy rewelacyjny preparat dezynfekujący, albowiem ma duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje odpychające wonie.
Powinno się nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, więc ozonowanie powinny wykonywać osoby z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania służą specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się jednocześnie wykryć i zlikwidować czynnik dla którego podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, przeto oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te drogocenne trzeba wynieść z danego pomieszczenia, a inne stosownie pozasłaniać. Na okres pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Kalisz – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których zbierają się personel, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w skuteczny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają osoby chore, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych miejsc. W przypadku domów mieszkalnych zaleca się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i potrzeb ludzi zamawiających usługę. Jeżeli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Kaliszu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Kalisza ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na kaliskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Kaliszu znajdziemy mnóstwo spółek, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez kaliskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach