Ozonowanie pomieszczeń Jędrzejów

Poszukujesz sprawnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Jędrzejów - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny środek dezynfekujący, albowiem ma silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje odpychające zapachy.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, toteż ozonowanie powinny wykonywać osoby z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba jeszcze odszukać i usunąć powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne należy powynosić z danego pokoju, a inne odpowiednio pozasłaniać. Na okres pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Jędrzejów – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtenczas, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się personel, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które są w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się przebywają osoby zarażone, potrzebują wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie odpowiedniego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku prywatnych obiektów zaleca się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb osób zlecających usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Jędrzejowie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Jędrzejowa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na jędrzejowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Jędrzejowie odnajdziemy wiele spółek, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez jędrzejowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach