Dezynfekcja pomieszczeń Konstancin-Jeziorna

Otaczający Świat, w którym żyjemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i witalność. W jaki sposób troszczyć się o czystość i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z pomocą przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na usunięcie z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu drobnoustrojów. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Konstancin-Jeziorna jest siedzibą wielu specjalistycznych przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego typu usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy w kwestii metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasami to, co groźne dla naszego ciała jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić niemałe zagrożenie. Walka z takim nieprzyjacielem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, opiera się na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Nie można zapomnieć o tym, że dezynfekcja nie jest sterylizacją. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszelkich drobnoustrojów, ale mimo to sprawia, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie należytej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i przestrzeniach, w których magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który wcześniej został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Następny sposób to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich skład bazuje na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. By jednak dezynfekcja była skuteczna, należy rozważyć kilka okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich odmianę.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na wykorzystaniu optymalnego środka chemicznego i spotęgowaniu jego oddziaływania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją miejsca, w jakich systematyczne przeprowadzanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Stale z różnych sposobów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także niemiłymi zapachami. To doskonały sposób na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, szczególnie gdy domownicy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Postawienie na firmę, jaka wybierze odpowiedni sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Konstancinie-Jeziornie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Konstancin-Jeziorna? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na konstancińskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Konstancin-Jeziorna na swoim terenie ma wiele miejsc wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców doświadczonych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. Szczegółowa wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach