Dezynfekcja pomieszczeń Zielonka

Otoczenie, w jakim żyjemy, silnie oddziałuje na nasze zdrowie i kondycję. W jaki sposób troszczyć się o czystość i higienę miejsc, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na eliminację z naszego otoczenia trujących dla organizmu wirusów. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Zielonka jest filią wielu fachowych firm, które wyspecjalizowały się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Niekiedy to, co niebezpieczne dla naszego ciała jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby są obecne wokół nas i mogą stanowić niemałe zagrożenie. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, polega na likwidowaniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Powinno się jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja nie jest sterylizacją. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszystkich drobnoustrojów, ale mimo to sprawia, że dane wnętrze jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma bardzo duże znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w których magazynuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, która respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji stosuję się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. następna metoda to użycie nietypowych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które świetnie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich receptura opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. By jednak dezynfekcja była efektywna, trzeba wziąć pod uwagę kilka okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich rodzaj.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda polega na zastosowaniu odpowiednio dobranego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją strefy, w których regularne realizowanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie przechowywana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Systematycznie z wielorakich typów dezynfekcji korzystają też właściciele mieszkań, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z rodzajów dezynfekcji stosowanych w mieszkaniach, która zdobywa coraz większą popularność. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także nieprzyjemnymi zapachami. To dobry sposób na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych okolicznościach dezynfekcja domu może okazać się konieczna, zwłaszcza kiedy domownicy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa jaka dobierze trafny sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Zielonce

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Zielonek? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na zielonkowym rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych firmach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Zielonka na swoim terenie ma wiele placówek wymagających dezynfekcji, stąd obecność profesjonalistów wyspecjalizowanych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. dokładna kalkulacja usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach