Dezynfekcja pomieszczeń Ostrołęka

Rejon, w którym funkcjonujemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W jaki sposób zadbać o czystość i higienę budynków, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na usunięcie z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu zarazków. Pragniesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Ostrołęka jest filią wielu profesjonalnych firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasem to, co groźne dla naszego ciała jest niewidoczne. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo. Walka z takim przeciwnikiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, bazuje na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to zupełnie co innego niż sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niszczy wszystkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko sprawia, że dane pomieszczenie jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie odpowiedniej higieny ma ogromne znaczenie m.in. w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i miejscach, w których składuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej powierzyć firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod normalnym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejny sposób to wykorzystanie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z uwalnianiem od szkodliwych mikroorganizmów. Ich kompozycja opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była efektywna, powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność oraz ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich typ.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda opiera się na zastosowaniu odpowiedniego środka chemicznego i wzmocnieniu jego oddziaływania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją stanowiska, w jakich regularne realizowanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z wielorakich metod dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z odmian dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą rozgłos. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także nieprzyjemnymi zapachami. To dobry sposób na likwidację z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W pewnych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, zwłaszcza kiedy domownicy zmagają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, jaka dobierze należyty sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska pracowników umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń W Ostrołęce

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Ostrołęki? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na ostrołęckim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych firmach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Ostrołęka na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów doświadczonych w odkażaniu. Prezentowane ceny są orientacyjne. Szczegółowa wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach