Dezynfekcja pomieszczeń Wrocław

Otaczający Świat, w jakim żyjemy, ma duży wpływ na nasze zdrowie i witalność. Jak troszczyć się o czystość i higienę budynków, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z wsparciem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nastawiona na usunięcie z naszego otoczenia niezdrowych dla organizmu drobnoustrojów. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Wrocław jest filią wielu specjalistycznych przedsiębiorstw, które wyspecjalizowały się w tego typu usługach. Wykorzystaj ich doświadczenie i bogatą wiedzę w kwestii technik odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasem to, co groźne dla naszego organizmu jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby znajdują się wokół nas i mogą stanowić znaczące niebezpieczeństwo. Walka z takim wrogiem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo taka jest inna nazwa procesu dezynfekowania, opiera się na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Powinno się jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana przestrzeń zyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszelkich drobnoustrojów, ale mimo wszystko powoduje, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie właściwej higieny ma ogromne znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i pomieszczeniach, w jakich składuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, jaka respektuje zasad i wie, w jak przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Osiąga ona temperaturę 100-105°C. Występują dwa sposoby korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod standardowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. następna metoda to użycie profesjonalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby trudzące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z eliminowaniem szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych związkach chemicznych. Ażeby jednak dezynfekcja była efektywna, trzeba rozważyć szereg czynników – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a również ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich odmianę.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta technika polega na wykorzystaniu odpowiedniego środka chemicznego i wzmocnieniu jego działania na daną powierzchnię przez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją punkty, w jakich systematyczne realizowanie dezynfekcji jest obowiązkowe i bardzo potrzebne. Mowa tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie magazynowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Nierzadko z różnych odmian dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jeden z typów dezynfekcji mająca zastosowanie w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą uznanie. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także przykrymi zapachami. To doskonały metoda na usunięcie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych uwarunkowaniach dezynfekcja domu może okazać się przymusowa, szczególnie kiedy mieszkańcy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór przedsiębiorstwa która dobierze należyty sposób dezynfekcji i właściwie przeprowadzi cały proces, umożliwi pozbycie się problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi umożliwiają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być częściowym rozwiązaniem. Systematyczna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom biura.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń we Wrocławiu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Wrocławia? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na wrocławskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skoncentrujmy się na miejscowych przedsiębiorstwach oferujących usługę, jaką jest dezynfekcja pomieszczeń. Wrocław na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność specjalistów doświadczonych w odkażaniu. Prezentowana oferta jest orientacyjna. dokładna wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach