Ozonowanie pomieszczeń Lublin

Szukasz skutecznej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technologię oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Lublin - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy rewelacyjny środek dezynfekujący, bowiem ma silne cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Oprócz tego usuwa smród.
Wypada mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, więc ozonowanie powinny realizować specjaliści z właściwymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Generują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest stosowne zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się także znaleźć i zlikwidować powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te drogocenne należy usunąć z danego izby, a inne należycie pozasłaniać. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Dotyczy to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Lublin – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie gromadzą się pracownicy, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się przebywają osoby chore, wymagają szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie odpowiedniego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku domostw rekomenduje się korzystanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od okoliczności i potrzeb ludzi zlecających usługę. Jeśli w konkretnym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Profesjonaliści, przygotowując się do tego wersji dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Lublinie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Lublina ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na lubelskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Lublinie odnajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez lubelskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach