Ozonowanie pomieszczeń Zamość

Szukasz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Zamość - tutaj także odszukasz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, dlatego zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi bezkonkurencyjny środek dezynfekujący, ze względu na fakt, że posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego usuwa smród.
Trzeba mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, dlatego ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania wykorzystuje się specjalne generatory. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest właściwe zabezpieczenie miejsca, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba też zlokalizować i usunąć przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze trzeba uprzątnąć z danego lokum, a pozostałe adekwatnie zasłonić. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Zamość – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem warto zdecydować się wtenczas, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie zbierają się pracownicy, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które są w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się przebywają ludzie zarażeni, potrzebują szczególnej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na przestrzeganie należytego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku domostw zaleca się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i potrzeb osób zlecających usługę. Jeśli w konkretnym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w w Zamości

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Zamościa ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na zamojskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Zamości znajdziemy mnóstwo biznesów, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe proponowane przez zamojskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach