Dezynfekcja pomieszczeń Łaziska Górne

Otaczający Świat, w jakim funkcjonujemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję. W jaki sposób troszczyć się o sterylność i higienę pomieszczeń, w których przebywamy, mieszkamy i pracujemy? Z ratunkiem przychodzi dezynfekcja. Jest to metoda nakierowana na wyeliminowanie z naszego otoczenia trujących dla organizmu zarazków. Pewnie chcesz zapytać, jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? Łaziska Górne jest siedzibą wielu fachowych firm, które specjalizują się w tego rodzaju usługach. Skorzystaj z ich doświadczenia i bogatej wiedzy na temat metod odkażania.

Co to jest dezynfekcja?

Czasem to, co groźne dla naszego organizmu jest niewidoczne gołym okiem. Bakterie, wirusy i grzyby występują wokół nas i mogą stanowić istotne zagrożenie. Walka z takim rywalem jest możliwa m.in. dzięki dezynfekcji. Odkażanie pomieszczeń, bo tak inaczej nazywa się proces dezynfekowania, opiera się na niszczeniu drobnoustrojów, wirusów, bakterii i innych patogenów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dezynfekcja to nie sterylizacja. Po zastosowaniu sterylizacji dana powierzchnia uzyskuje pełną jałowość. Dezynfekcja nie niweluje wszelkich drobnoustrojów, ale mimo to powoduje, że dane miejsce jest bezpieczne dla zdrowia. Zachowanie odpowiedniej higieny ma ogromne znaczenie m.in. w obiektach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i przestrzeniach, w jakich składuje się m.in. żywność. Wykonanie odkażania najlepiej zlecić firmie, która respektuje zasad i wie, w jaki sposób przeprowadzić profesjonalną dezynfekcję.

Najważniejsze metody dezynfekcji

Dezynfekcję można podzielić na trzy rodzaje – fizyczną, chemiczną i termiczno-chemiczną.

Metoda fizyczna
Do tej dezynfekcji wykorzystuje się m.in. parę wodną. Musi ona osiągnąć temperaturę 100-105°C. Występują dwie metody korzystania z pary wodnej – pod zmniejszonym ciśnieniem wykorzystywana jest do dezynfekcji sprzętu, który uprzednio został już wyczyszczony. Para wodna pod typowym ciśnieniem służy do odkażania sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Kolejna metoda to użycie specjalnych lamp ultrafioletowych. Emitowane przez nie promienie niszczą drobnoustroje występujące w powietrzu i na powierzchniach.

Metoda chemiczna
Osoby zajmujące się dezynfekcją mogą korzystać z wielu środków chemicznych, które znakomicie radzą sobie z neutralizacja szkodliwych mikroorganizmów. Ich zawartość opiera się na alkoholach, fenolach, chlorowcach, aldehydach i innych substancjach chemicznych. Aby jednak dezynfekcja była skuteczna, trzeba rozważyć kilka okoliczności – stężenie preparatu, temperaturę, pH, wilgotność a także ilość szkodliwych drobnoustrojów i ich odmianę.

Metoda termiczno-chemiczna
Ta metoda opiera się na wykorzystaniu dopasowanego środka chemicznego i wzmocnieniu jego interakcji na daną powierzchnię poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Gdzie przeprowadza się dezynfekcję?

Istnieją strefy, w jakich regularne przeprowadzanie dezynfekcji jest niezbędne i bardzo potrzebne. Chodzi tu m.in. o placówki medyczne, obiekty, gdzie składowana jest żywność i inne miejsca użyteczności publicznej. Stale z różnych odmian dezynfekcji korzystają też właściciele budynków, domów i biur.
Dezynfekcja mieszkania
Ozonowanie to jedna z odmian dezynfekcji wykorzystywanych w mieszkaniach, uzyskująca coraz większą uznanie. Pomaga rozprawić się nie tylko z drobnoustrojami, ale także przykrymi zapachami. To dobry metoda na wyeliminowanie z pomieszczeń różnego rodzaju alergenów.

Dezynfekcja domu
W niektórych sytuacjach dezynfekcja domu może okazać się konieczna, szczególnie kiedy domownicy borykają się w pomieszczeniach z bakteriami, grzybem lub pleśnią. Wybór firmy, jaka wybierze odpowiedni sposób dezynfekcji i właściwie wykona cały proces, umożliwi rozwiązanie problemu.

Dezynfekcja biura
W biurach duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, a firma sprzątająca może być połowicznym rozwiązaniem. Regularna dezynfekcja poprawi jakość powietrza i zapewni bezpieczeństwo pracownikom firmy.

Najlepsi specjaliści od dezynfekcji pomieszczeń w Łaziskach Górnych

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Łazisk Górnych? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z dezynfekcją i chcesz pozyskać nowych klientów na mikołowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Dezynfekcja pomieszczeń – cennik

Skupmy się na miejscowych przedsiębiorstwach serwisujących pomoc w postaci dezynfekcji pomieszczeń. Łaziska Górne na swoim terenie ma wiele budynków wymagających dezynfekcji, stąd obecność fachowców doświadczonych w odkażaniu. Poniżej przedstawione są szacunki. dokładna wycena usługi zazwyczaj jest określana po konsultacji i rozmowie z klientem.

Rodzaj dezynfekcji i wielkość obiektu Cena
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 50 m² 130-160 zł
Dezynfekcja chemiczna obiektu do 100 m² 170-200 zł
Ozonowanie pomieszczeń do 100 m² 300-650 zł
Ozonowanie pomieszczeń powyżej 100 m² Cena ustalana indywidualnie


Dezynfekcja pomieszczeń w innych miejscowościach