Ozonowanie pomieszczeń Białystok

Szukasz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technologię oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Białystok - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, przeto częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi kapitalny środek dezynfekujący, bo posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa odpychające wonie.
Należy mieć na uwadze to, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, dlatego ozonowanie powinny przeprowadzać eksperci z właściwymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest odpowiednie zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy jednocześnie namierzyć i zlikwidować czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, z tego powodu przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze trzeba usunąć z danego pokoju, a inne należycie pozasłaniać. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Odnosi się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Białystok – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie grupują się zatrudnieni, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują ludzie zarażeni, wymagają wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie odpowiedniego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku gospodarstw domowych rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od warunków i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeżeli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Specjaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Białymstoku

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Białegostoku ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na białostockim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Białymstoku znajdziemy mnóstwo firm, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez białostockie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach