Ozonowanie pomieszczeń Krapkowice

Poszukujesz efektywnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnich czasach po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pokazuje się coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Krapkowice - tutaj także odszukasz ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, toteż niejednokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy doskonały preparat dezynfekujący, gdyż ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Co więcej likwiduje fetor.
Trzeba nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z należytymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania służą specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy także odszukać i zlikwidować powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze należy usunąć z danego lokum, a pozostałe stosownie pozasłaniać. Na pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Krapkowice – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy uwolnić się od zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których grupują się zatrudnieni, również narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które znajdują się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, w których pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują niecodziennej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od możliwości i potrzeb osób zamawiających usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba pomyśleć nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Wymiar czasu procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Specjaliści, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwyższe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Krapkowicach

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Krapkowic ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na krapkowickim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Krapkowicach znajdziemy wiele firm, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez krapkowickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach