Ozonowanie pomieszczeń Opole

Poszukujesz efektywnej i nieszkodliwej dla środowiska metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Opole - tutaj także odszukasz specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi kapitalny preparat dezynfekujący, bowiem posiada silne cechy utleniające i biobójcze. Spełnia się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. Dodatkowo usuwa nieprzyjemne wonie.
Wypada nie zapomnieć o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, więc ozonowanie powinny przeprowadzać osoby z stosownymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do realizowania ozonowania służą specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest stosowne zabezpieczenie wnętrza, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych trzeba również znaleźć i usunąć przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, dlatego wpływa na starzenie się przedmiotów. Te cenniejsze należy usunąć z danego pokoju, a inne adekwatnie zasłonić. Na pracy generatora wszystkie osoby powinni opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Opole – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtedy, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie gromadzą się zatrudnieni, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które występują w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują osoby zarażone, potrzebują wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniego stanu sterylności.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych budynków. W przypadku prywatnych obiektów rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody chociaż raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od okoliczności i wymogów ludzi zlecających usługę. Jeżeli w danym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby zastanowić się nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z fachowcami firmy zajmującej się tym rodzajem pracy.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania uzależniona jest od kilku czynników. Fachowcy, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Opolu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Opola ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na opolskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Opolu znajdziemy mnóstwo przedsiębiorstwa, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez opolskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach