Ozonowanie pomieszczeń Kutno

Szukasz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę metodę oczyszczania sięgają również właściciele domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Kutno - tutaj także natkniesz się na ekspertów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech atomów tlenu, z tego powodu częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy świetny środek dezynfekujący, bowiem ma silne cechy utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Ponadto likwiduje smród.
Powinno się pamiętać o tym, że gaz ten w dużej dawce może być niebezpieczny, dlatego ozonowanie powinny realizować osoby z należytymi pozwoleniami i doświadczeniem. Działanie ozonu polega na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Produkują one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Priorytetem jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych trzeba ponadto wykryć i zlikwidować przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym razie rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, dlatego przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze należy powynosić z danego miejsca, a inne adekwatnie pozasłaniać. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. Odnosi się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Kutno – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem należy zdecydować się wtedy, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zastosować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, w których gromadzą się personel, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w efektywny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i kanałach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się występują osoby chore, potrzebują szczególnej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych budynków. W przypadku domostw rekomenduje się korzystanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i potrzeb osób rezerwujących usługę. Jeśli w konkretnym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba rozważyć dodatkowe ozonowanie. Za każdym razem dobrym zamiarem jest skonsultowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania uzależniona jest od kilku elementów. Eksperci, przygotowując się do tego typu dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i stopień jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Kutnie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Kutna ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na kutnowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Kutnie znajdziemy mnóstwo spółek, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często ustalane indywidualnie. Cena uzależniona jest od długości czasu pracy generatorów ozonu i rozmiaru budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez kutnowskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach