Ozonowanie pomieszczeń Bielawa

Poszukujesz sprawnej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku wyrasta coraz więcej firm oferujących ozonowanie pomieszczeń. Bielawa - tutaj także natkniesz się na specjalistów od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, z tego powodu częstokrotnie nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi fantastyczny środek dezynfekujący, albowiem ma duże właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i innymi drobnoustrojami. W dodatku likwiduje odpychające zapachy.
Wypada pamiętać o tym, że gaz ten w wielkiej dawce może być groźny, więc ozonowanie powinny wykonywać specjaliści z stosownymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu bazuje na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania służą specjalne generatory. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie pomieszczenia, w którym chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych należy także namierzyć i zlikwidować powód dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym razie efekty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, toteż przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te cenniejsze trzeba wynieść z danego pokoju, a pozostałe adekwatnie zabezpieczyć. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to także zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Bielawa – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wtenczas, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, w których gromadzą się zatrudnieni, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w efektywny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale również alergenami, które pojawiają się w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się przebywają ludzie chorzy, wymagają szczególnej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na przestrzeganie należytego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W placówkach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku domostw rekomenduje się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od możliwości i potrzeb osób zamawiających usługę. Jeżeli w danym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należy pomyśleć nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z pracownikami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Eksperci, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i wielkość jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy neutralizuje się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Znaczenie ma również stężenie ozonu. Imwiększe, tym przebieg dezynfekcji jest krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Bielawie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_type=”108″ listing_category=”dol-bielawa-op” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Bielawy ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na bielawskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Bielawie znajdziemy wiele firm, które proponują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i wielkości budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe proponowane przez bielawskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach