Ozonowanie pomieszczeń Jaworzno

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dłuższego czasu stosuje się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Jaworzno - tutaj także natkniesz się na fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, przeto często nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy bezkonkurencyjny środek dezynfekujący, gdyż ma duże cechy utleniające i biobójcze. Realizuje się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Co więcej usuwa odpychające wonie.
Powinno się mieć na uwadze to, że gaz ten w dużym stężeniu może być niebezpieczny, z tej przyczyny ozonowanie powinny realizować eksperci z właściwymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Istotne jest stosowne zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy przeprowadzić ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych powinno się też wykryć i usunąć przyczynę, dla której podejmujemy decyzję o ozonowaniu (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku efekty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, dlatego przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze należy uprzątnąć z danego izby, a pozostałe właściwie zasłonić. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane miejsce. tyczy się to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Jaworzno – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtedy, gdy chcemy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy okres nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w miejscach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie zbierają się załoga, też narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie umożliwi w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale również alergenami, które występują w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Przestrzenie, gdzie pojawiają się występują ludzie zarażeni, potrzebują wyjątkowej bezpieczeństwa. Ozonowanie zapewnia sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie wykonywane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych miejsc. W przypadku domostw zaleca się wykorzystywanie z tej metody choćby raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość wykonywania dezynfekcji ozonem jest uzależniona od możliwości i wymogów osób zlecających usługę. Jeśli w konkretnym pomieszczeniu lub mieszkaniu przebywają alergicy, to należałoby zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas trwania procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Specjaliści, przygotowując się do tego odmiany dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego budynku i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może trwać od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym proces dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Jaworznie

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Jaworzna ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na jaworzniańskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Jaworznie znajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które proponują swoim konsumentom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często precyzowane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu lokalu. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe widełki cenowe oferowane przez katowickie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach