Ozonowanie pomieszczeń Wodzisław Śląski

Poszukujesz skutecznej i ekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. W ostatnim czasie po tę technikę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i aut. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Wodzisław Śląski - tutaj także natkniesz się na fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, więc zazwyczaj nazywany jest aktywnym tlenem. Tworzy fantastyczny środek dezynfekujący, albowiem posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Spełnia się w zmaganiach z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego likwiduje fetor.
Trzeba nie zapomnieć o tym, że gaz ten w wielkim stężeniu może być groźny, z tego powodu ozonowanie powinny realizować osoby z odpowiednimi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i eliminowaniu ich.
Do przeprowadzenia ozonowania korzysta się ze specjalnych generatorów. Generują one ozon za pośrednictwem sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Ważne jest właściwe zabezpieczenie wnętrza, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed wykonaniem prac dezynfekcyjnych należy jeszcze znaleźć i usunąć czynnik dla którego decydujemy się na ozonowanie (np. źródło brzydkiego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długoterminowe. Ozon jest utleniaczem, więć przyczynia się do starzenia przedmiotów. Te wartościowsze trzeba usunąć z danego miejsca, a inne prawidłowo zasłonić. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. tyczy się to m.in. zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Wodzisław Śląski – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem trzeba zdecydować się wtenczas, kiedy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, które przez dłuższy czas nie były użytkowane i wymagają odświeżenia. Ozon można użyć też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone w czasie pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Powierzchnie biurowe, gdzie gromadzą się zatrudnieni, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób walczyć z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i przewodach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, gdzie pojawiają się przebywają osoby chore, potrzebują szczególnej ochrony. Ozonowanie gwarantuje sterylność takich miejsc jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Pozwala to na utrzymanie odpowiedniego stanu higieny.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z potrzeb konkretnych obiektów. W przypadku domów mieszkalnych rekomenduje się korzystanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i wymogów ludzi rezerwujących usługę. Jeśli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba pomyśleć nad dodatkowym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skonsultowanie się z specjalistami firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Długość procesu ozonowania zależy od kilku elementów. Specjaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i skalę jego zanieczyszczenia. Niektóre nieprzyjemne zapachy neutralizuje się sprawniej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. zakłada się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwiększe, tym czas dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Wodzisławiu Śląskim

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Wodzisławia Śląskiego ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na wodzisławskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Wodzisławiu Śląskim odnajdziemy wiele firm, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są zróżnicowane i bardzo często uzgadniane indywidualnie. Cena zależy od długości czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez wodzisławskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach