Ozonowanie pomieszczeń Orzesze

Szukasz sprawnej i proekologicznej metody dezynfekcji pomieszczeń? Ozonowanie już od dawna używa się w placówkach służby zdrowia, halach przemysłowych, magazynach i biurach. Ostatnimi czasy po tę metodę oczyszczania sięgają również posiadacze domów, mieszkań i samochodów. Na rynku pojawia się coraz więcej firm świadczących ozonowanie pomieszczeń. Orzesze - tutaj także znajdziesz fachowców od ozonu.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozon to gaz, który chemicznie składa się z trzech cząsteczek tlenu, więc często nazywany jest aktywnym tlenem. Stanowi świetny środek dezynfekujący, bowiem posiada silne właściwości utleniające i biobójcze. Sprawdza się w walce z bakteriami, grzybami, pleśnią i pozostałymi drobnoustrojami. Oprócz tego likwiduje nieprzyjemne zapachy.
Wypada pamiętać o tym, że gaz ten w dużym stężeniu może być groźny, z tej przyczyny ozonowanie powinny wykonywać osoby z właściwymi uprawnieniami i doświadczeniem. Działanie ozonu opiera się na wchodzeniu w reakcje ze szkodliwymi związkami chemicznymi i neutralizowaniu ich.
Do wykonywania ozonowania służą specjalne generatory. Wytwarzają one ozon za pomocą sztucznych promieni UV i wyładowań atmosferycznych. Bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie miejsca, gdzie chcemy wykonać ozonowanie. Przed realizacją prac dezynfekcyjnych powinno się również znaleźć i zlikwidować przyczynę, dla której decydujemy się na ozonowanie (np. źródło nieprzyjemnego zapachu). W przeciwnym wypadku rezultaty nie będą długotrwałe. Ozon jest utleniaczem, toteż oddziałuje na starzenie się przedmiotów. Te wartościowsze powinno się powynosić z danego izby, a inne stosownie zasłonić. Na czas pracy generatora każdy powinien opuścić dezynfekowane pomieszczenie. Dotyczy to również zwierząt i roślin.

Ozonowanie pomieszczeń Orzesze – co oferują firmy?

ozonowanie mieszkania lub domu
Na dezynfekcję ozonem opłaca się zdecydować się wówczas, gdy zamierzamy pozbyć się zagrzybienia lub nawracającej pleśni. Ozonowanie powietrza sprawdza się również w mieszkaniach i domach, gdzie przez dłuższy czas nie były użytkowane i potrzebują odświeżenia. Ozon można zaaplikować też w pomieszczeniach, które zostały uszkodzone podczas pożaru lub zalania.
ozonowanie biura
Przestrzenie biurowe, gdzie grupują się załoga, także narażone są na bakterie, grzyby i wirusy. Ozonowanie pozwoli w sprawny sposób zmagać się z drobnoustrojami, ale także alergenami, które istnieją w klimatyzacji i rurach wentylacyjnych.
ozonowanie placówek medycznych
Miejsca, w których pojawiają się występują ludzie chorzy, wymagają niecodziennej ochrony. Ozonowanie zapewnia sterylność takich budynków jak szpitale, przychodnie i ośrodki zdrowia. Umożliwia to na utrzymanie właściwego stanu czystości.

Jak często ozonować pomieszczenia?

W miejscach użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, gabinety lekarskie) ozonowanie przeprowadzane jest regularnie. Wynika to z wymogów konkretnych obiektów. W przypadku domostw rekomenduje się wykorzystywanie z tej metody przynajmniej raz w roku i nie częściej niż raz na trzy miesiące. Częstotliwość przeprowadzania dezynfekcji ozonem jest zależna od warunków i wymogów osób rezerwujących usługę. Jeśli w konkretnym budynku lub mieszkaniu przebywają alergicy, to trzeba zastanowić się nad uzupełniającym ozonowaniem. Za każdym razem dobrym planem jest skontaktowanie się z kadrą firmy zajmującej się tym rodzajem działalności.

Jak długo powinno trwać ozonowanie?

Czas procesu ozonowania zależy od kilku czynników. Profesjonaliści, przygotowując się do tego rodzaju dezynfekcji, biorą pod uwagę wielkość danego pomieszczenia i poziom jego zanieczyszczenia. Niektóre przykre zapachy usuwa się szybciej, a inne wymagają dłuższego ozonowania. Przyjmuje się, że ozonowanie może odbywać się od 1,5 do 12 godzin. Nie bez znaczenia jest również stężenie ozonu. Imwyższe, tym przebieg dezynfekcji jest odpowiednio krótszy.

Najlepsi specjaliści od ozonowania pomieszczeń w Orzeszu

[mkd_listing_list listing_list_skin=”” listing_list_columns=”four”]

Jesteś z Orzesza ? Dołącz do naszych specjalistów!

Prowadzisz biznes związany z ozonowaniem i chcesz pozyskać nowych klientów na orzeszowskim rynku? Skontaktuj się z nami i wykorzystaj potencjał jaki dają wysokie pozycje naszej strony w wyszukiwarce Google.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

W Orzeszu odnajdziemy wiele przedsiębiorstwa, które oferują swoim klientom ozonowanie. Ceny tych usług są rozmaite i bardzo często formułowane indywidualnie. Cena zależy od czasu pracy generatorów ozonu i metrażu budynku. W poniższej tabelce prezentujemy przykładowe przedziały cenowe oferowane przez orzeskie firmy.

Rodzaj pomieszczenia Cena
Ozonowanie samochodu 50-100 zł
Ozonowanie mieszkania 250-650 zł
Ozonowanie domu 650-1000 zł
Ozonowanie innych pomieszczeń – biur, firm, hal, zakładów Cena ustalana jest indywidualnie


Ozonowanie pomieszczeń w innych miejscowościach